tamam
Hangzhou SED Pharmaceutical Machinery Co.,Ltd. 86-0571-88617715 info@sedpharma.com

Haberler

Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Ceket cam reaktörü ve çift cam reaktör arasındaki fark nedir?

Ceket cam reaktörü ve çift cam reaktör arasındaki fark nedir?

September 17, 2019
Cam reaktör yaygın olarak modern ince kimya endüstrisinde, biyofarmasötik, bilimsel araştırma deneylerinde ve seçilen diğer endüstrilerde yaygın olarak kullanılan biyokimyasal aletler kullanılır, sabit hızda, sabit kuvvette, sabit sıcaklık koşullarında konsantrasyon, damıtma, damıtma, ayırma, arıtma reaksiyonu ve diğer işlemler, öğretme, deneme, pilot test, ideal ekipman üretimidir. Cam reaktör genellikle iki kategoriye ayrılabilir, sınıf çift katmanlı cam reaktör, diğer sınıf ise tek katmanlı cam reaktördür. çift ​​katmanlı cam reaktör, şu anda laboratuvarda yaygın olarak kullanılan ve tıp, biyofarmasötik ve benzeri alanlarda yaygın olarak kullanılan bir tür ekipmandır.

Çift katmanlı cam reaktör, çift katmanlı camdan yapılmıştır ve iç katmanı, reaksiyonu karıştırmak üzere reaksiyon çözücüsünün yerleştirilmesi için kullanılabilir. Ayrıca, sandviç bölüm, farklı sıcaklık gereksinimlerine göre soğutulabilir veya ısıtılabilir.

Çift camlı reaktör, bir karıştırma motoru, bir regülatör, bir kondansatör, sürekli bir titrasyon hunisi, bir vakum tapası, bir vakum emme başlığı, bir termometre muhafazası, bir reaksiyon kazanı ve iki metrelik bir ısı ileten silikon içeren standart bileşenlere sahiptir. Kauçuk tüp. Sabit sıcaklık koşullarında, karıştırma reaksiyonu, çalışma gerekliliklerine göre normal ve negatif basınç altında gerçekleştirilebilir. Ayrıca, reaktif çözeltilerin geri akış ve damıtılması da yapılabilir. Bu nedenle, çift camlı reaktör olabilir. biyofarmasötiklerin, ince kimyasal tesislerin ve yeni malzemelerin sentezi için kullanılır.


Çift katmanlı cam reaktörün gövdesi iki katmana bölünür. Dış katman ile iç katman arasındaki orta bölüme katman katman denir. İç katman, reaktif çözücüyü karıştırmaya yerleştirmek için kullanılır. Ara katmanın işlevi nedir? Girişe göre, cam reaktör sadece yüksek sıcaklık deneyini tamamlayamaz, aynı zamanda düşük sıcaklık reaksiyonunu da tamamlayabilir. Ancak, tek katmanlı cam reaktörün kendi ısıtma cihazı vardır; tabaka cam reaktör yapmaz. Bu durumda, sandviç çok ağır bir rol oynar.

Çift katmanlı cam reaktörün ısıtılması, ara katmandan tamamen tamamlanır. Spesifik olarak, çift katmanlı reaktör ilk önce dolaşımdaki yağ banyosunun ara katına ısı iletim yağı ile bağlanır ve malzeme güç takarak ısıtılabilir. Aynı, solventi değiştirerek düşük sıcaklıklarda da geçerlidir. etanol ile sandviçte. Ara katman malzemenin ısınmasını eşit bir şekilde yapabilir ve aynı zamanda, malzemenin karıştırma reaksiyon işlemini doğrudan gözlemlemek uygundur. Bu nedenle, çift katmanlı cam reaktör tabakasının işlevi, küçük katmanlı reaktörün gittikçe daha popüler olmasının sebebi de hafife alınmalıdır.