tamam
Hangzhou SED Pharmaceutical Machinery Co.,Ltd. 86-0571-88617715 info@sedpharma.com

Haberler

Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Temiz bir tıbbi atölye kurmak için hangi hususlara dikkat edilmelidir?

Temiz bir tıbbi atölye kurmak için hangi hususlara dikkat edilmelidir?

August 10, 2020

İlaç endüstrisi yüksek kirliliğe sahip bir endüstridir.Son yıllarda, çevre koruma politikalarının ilerlemesiyle birlikte, çevre sorunları konusunda "eğimli" olan birkaç ilaç şirketi yoktur.Kirlilik kontrolünün zorluğu ve yüksek maliyeti nedeniyle.Şu anda, ekonomik ve çevresel faydalar sorununun nasıl çözüleceği, ilaç şirketlerinin yüzleşmesi gereken bir konu haline geldi.

 

Sektöre göre, orijinal kirlilik geliştirme modeli artık sürdürülebilir değil.İlaç firmaları için en büyük öncelik, atölye dışında atölyede ilaç tozu, uçucu ilaç gazı ve diğer kirleticileri yoğunlaştırmak için hava arıtma ekipmanı kullanarak tozsuz bir arıtma atölyesi kurmaktır.Ardından, atmosfere boşaltılmadan önce gazın temiz olmasını sağlamak için ulusal standartlara tam olarak uygun olarak saflaştırma ve geri kazanım cihazları kurun.

 

İlaç firmaları tozsuz bir tıbbi arıtma atölyesi kurarak bir yandan ciddi kirlilik sorunlarının önüne geçerken, diğer yandan geri dönüşüm yoluyla atıkları hazineye dönüştürebilmekte hatta zararı hazineye çevirebilmektedir ve buna bağlı olarak kurumsal faydalar artacaktır.Peki temiz bir tıbbi atölye inşa ederken hangi hususlara dikkat edilmelidir?

 

Gerçek ihtiyaçları takip edin

İşletmeler, müşteriler için temiz bir tıbbi atölye kurarken müşterilerin gerçek ihtiyaçlarını takip etmelidir.Biyofarmasötiklerde yüksek temizlik gerektiren arıtma atölyeleri yerel saflaştırma önlemlerini kullanmalıdır.Örneğin, ilaç atölyelerinde büyük infüzyonların saklanması 10.000 sınıf temiz odada ve 100. sınıf yerel üretim ortamında çalıştırılmalıdır. Bu durumda, temiz atölyeyi tasarlarken, tıbbi tozsuz atölyenin üreticisi bunu yapar. 100 seviyeli saflaştırma seviyesine ulaşmaya gerek yoktur, sadece 100 seviyeli saflaştırma seviyesine ulaşması gerekir.

 

Enerji sorunları

Enerji tüketimi, atölyenin maliyeti ile ilgilidir.Sektöre göre, temiz bir tıbbi atölye tasarımı, biyofarmasötik bir atölyede enerji tüketimini azaltabilir.Şirketlerin, temiz bir atölye tasarlarken üretim ekipmanının boyutunu, çalışma yöntemlerini, bakımı ve ekipmanı göz önünde bulundurmaları önerilir.Temizlik ve üretim kapasitesi gibi faktörler için temiz odanın arıtma seviyesi üretim gerekliliklerine uygun olarak belirlenmelidir.Örneğin, biyofarmasötik atölyede, nadir bulunan bileşik oda gereksinimi daha yüksektir ve yoğun bileşik oda düşük çevresel gereksinimlere sahipken, 10.000 derecelik temiz oda gereklidir, Yalnızca temiz atölyenin 100.000 dereceye ulaşması gerekir.

 

Standart görünüm

Tıbbi temiz odanın GMP tasarım standardına göre, temiz oda belirli bir pozitif basıncı korumalıdır.Ayrıca farklı hava temizliğine sahip temiz alanlar ile temiz alan ile temiz olmayan alan arasındaki statik basınç farkı 5Pa'dan, temiz alan ile dış ortam arasındaki statik basınç farkı 10Pa'dan az olmamalıdır. .İlaç tüketimi kalite yönetimi standart kurallarında bir basınç farkı talebi olduğunda, belirtilen bir basınç farkına sahip bir kurulum ayarlanmalıdır.

 

Ekipman ömrü

Ek olarak, ekipmanın hizmet ömrü perspektifinden bakıldığında, tıbbi temiz odada farmasötik üretimin temiz mühendisliğinde, klima sistemi söz konusu olduğunda, büyük kapasiteli soğutucular için merkezi soğutmayı basitçe takip edemez.Aksi takdirde, bazı atölyeler çalışırken artacaktır.İşletme maliyetleri, sistem bakım için tamamen kapatılamaz, ekipmanın hizmet ömrünü kısaltacak, arıza ve kapanma olasılığını artıracak, işletmenin üretimini etkileyecek ve belirli bir miktar bakım maliyetini artıracaktır.