tamam
Hangzhou SED Pharmaceutical Machinery Co.,Ltd. 86-0571-88617715 info@sedpharma.com

Haberler

Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Makine bakımı için öneriler

Makine bakımı için öneriler

November 1, 2019
İlaç endüstrisinde, dolum makinesi esas olarak farmasötik ürünlerin dolumu içindir, küçük bir paketleme makinesi ürünleri grubudur.
Üretim otomasyonu derecesi bakımından, esas olarak yarı otomatik dolum makinesi ve tam otomatik dolum üretim hattına ayrılmıştır. Malzeme paketleme perspektifinden, sıvı dolum makinesi, macun dolum makinesi, toz dolum makinesi, parçacık doldurma makinesi, sos doldurma makinesi.
Sıvıları doldururken yaygın olarak kullanılan üç doldurma metodu vardır. İlk olarak, atmosferik basınç metodu, atmosferik basınç metodu aynı zamanda saf ağırlık metodu olarak da bilinir, yani atmosferik basınçta, sıvı materyaller ambalaj kabına kendi ağırlığına göre akar. Serbest akışlı gazsız sıvı malzemelerin çoğu bu şekilde doldurulabilir.

Basınç yöntemine basınç yerçekimi doldurma yöntemi de denir. Başka bir deyişle, yüksek basınç koşulu altında, önce sıvı depolama tankının içindeki basınca eşit hale getirmek için paketleme kabını şişirin ve ardından tanktaki sıvı malzemelerin ölü ağırlığına bağlı olarak paketleme kabına akın. yöntem atmosferik basınç doldurma koşullarında, ana basınç farkı vakumunda, yer çekimi vakumundadır.
Tabii ki, bir insan gibi, dolum makinesi, enerji veya uygun bir şekilde dinlenmeden çok uzun süre çalışırsanız arızalanacaktır. Dolum makinesi günlük kullanımdayken, dolum makinesindeki seramik pompanın dolum sistemi kararsız olacaktır.

Genel olarak, doldurma sistemi bir dağıtım sistemi ve bir dağıtıcıdan oluşur. Dağıtıcı bir tampon dağıtıcısı ve kapalı bir dağıtıcıdır.
Doldurma kısmı esas olarak döner valf motoru ve tahrik ünitesi, çok ayarlı motor ve tahrik ünitesi, şanzıman dişlisi, silindir vidası ve seramik pompadan oluşur. İğne çerçeve yapısı esas olarak şişeleri karşılık gelen dolum için izlemek ve konumlandırmak için kullanılır.
Elektriksel kontrol, doldurma, servo motor pozisyon kontrol modu ile gerçekleştirilir, pozisyonlama elde edilebilir. Aşağıdaki üç nokta elektrikseldir: servo motor, belirtilen pozisyona ulaşmadığında, servo motor alarm ve dolum ve ekipmanı durduracaktır; Aynı zamanda döner valf ve dolum pompası kontrolünün kontrolü aynıdır; İğne çerçevesinin pistonlu ve kaldırma kontrolü.
Uzman analizi, dolum hacmi genellikle damla veya kabarcık üretimi nedeniyle değildir, özel bir sterilizatör seçmeyi deneyebilir; Pompa gövdesi ve pompa çubuğunu karıştırmayın, her bir parçanın montaj konumu arasındaki yükseklik farkını en aza indirin. Eğer azaltılamazsa, tampon tankı ile pompa arasına başka bir tampon cihazı ekleyin. Test sayısını artırmak için pompanın her kurulumundan sonra, bağlantı kayması çok fazla sallanmıyorsa, değiştirilmesi önerilir.
Buna ek olarak, sabitleme yapılamaması gibi sabitleme pimi çerçevesi, daha sonra bir tokasının ortasında hala sallanıyorsa uzunluğunu azaltmak için bağlantı elemanını, silikon tüpü mümkün olduğunca değiştirin. Tabii ki, ayrıca gereklidir farklı ilaç işlemlerine göre farklı geri alım formülünü artırmak ve farklı durumlarda geri alım formülünü azaltmak.